ДП "ЦУКРОАВТОМАТ-ІНЖ"

Агрохолдинг "I&U GROUP UKRAINE". Компанія "Агроспецсервіс".

ДП "ЦУКРОАВТОМАТ-ІНЖ" бере участь у будівництві біогазових комплексів, а саме, виконує постачання, монтаж та налагодження систем автоматизації та електричного керування.

Восени 2019 року наше підприємство виграло тендер на виконання монтажних робіт систем автоматизації та електроуправління на будівництві біогазового комплексу компанією "Агргоспецсервіс". Біогаз вироблятиметься з відходів виробництва Капітанівського цукрового заводу, зокрема, із глибоко віджатого бурякового жому. Двома роками раніше на цукровому заводі для цієї мети було збудовано нове жомопресове відділення на базі жомопресів Mersier (Іспанія). Застосування віджатого жому як основної сировини при виробництві біогазу (метану) дозволить не витрачати кошти на його утилізацію, виробляти електроенергію та продавати її частково компанією у систему електропостачання за "зеленими" тарифами.

Як додаткова сировина також можливе використання силосу, посліду та інших відходів. Ці органічні відходи будуть утилізуватися завдяки природним процесам бродіння без доступу кисню (анаеробне зброджування) у режимі мезофільної бактеріальної флори при температурі 30-40 градусів. Отриманий газ спалюватиметься в когенераційних машинах (генераторах), що виробляють електричну та теплову енергію.

Новий комплекс потужністю 6 МВт зможе використати близько 165 тонн силосу та 165 тонн жому на добу та виробляти близько 46 750 МВт електроенергії на рік. Отримані в процесі переробки органічні добрива дозволять зменшити використання дорогих добрив хімічним шляхом.

2020 року наше підприємство виконувало роботи з монтажу обладнання на біогазовому комплексі. Були прокладені кабельні траси, лотки, захисні труби. Було здійснено монтаж та підключення щитів управління, силового електрообладнання, частотних перетворювачів, насосів, вентиляторів. Проведено монтаж приладів, датчиків та засобів автоматизації. Також було проведено деякі роботи з автономного налагодження обладнання (датчиків, приладів, засувок).

Навесні 2020 року біогазовий комплекс було введено в експлуатацію, розпочато генерацію екологічно чистої електроенергії.