ДП "ЦУКРОАВТОМАТ-ІНЖ"

Беківський цукровий завод

У 2018 році на Беківському цукровому заводі було замінено стару похилу дифузійну установку на колонну фірми ВМА з більшою продуктивністю, а також змонтована друга жомосушка. У період міжсезоння 2017 – 2018 років виконано демонтаж старої дифузії, залиті нові фундаменти та змонтовано нові ошпарювачі, колона, насосний парк, дві групи пластинчастих підігрівачів та інше допоміжне обладнання. Також було змінено схему відведення сирого жому.

Фахівцями ДП "ЦУКРОАВТОМАТ-ІНЖ" було виконано монтаж та підключення електрообладнання та засобів КВПіА. В окремому підготовленому приміщенні були встановлені силові щити та щити управління системи ВМА. По змонтованим кабельним каналам прокладено кабелі та проводи живлення, контролю, управління та сигналізації, що з'єднують електричні шафи з електрообладнанням, датчиками та виконавчими механізмами на устаткуванні. Були виконані роботи з організації освітлення цеху сокодобування та колони дифузії. Завдяки проведенню даних робіт паралельно з механічними монтажними роботами, що не завжди було зручно, вони були завершені практично одночасно, що дозволило одразу перейти до випробувань та налагодження обладнання без затримок пуску.

Система автоматизації старої дифузійної установки була модернізована згідно з новою схемою, додано сигнали параметрів, що не увійшли до системи автоматизації колонної дифузії ВМА.

У продуктовому відділенні два автоматичні варники утфелю 1 продукту були перенесені на вкуум-апарати 3-го продукту. Після переналаштування параметрів варіння відбувається в автоматичному режимі під наглядом оператора. Це дозволило синхронізувати роботу апаратів, зменшити навантаження на випарну та конденсатну установки. Утфель 3 продукту мав хорошу кристалізацію, покращилася його гранулометрія.

На станції сокоочищення для збільшення пропускної спроможності передсатуратори замінені на 1А та 2А сатуратори, збільшені діаметри трубопроводів, доданий один вузол подачі вапняного молока. Щоб пристосувати систему автоматизації до вище вказаних змін було додано нову корзину контролера Modicon TSX Premium фірми Schneider Electric і відповідно внесено зміни до програми верхнього рівня робочої станції.

У зв'язку зі збільшенням потужності цукрового заводу, нашим підприємством було впроваджено систему автоматизації другої жомосушильної установки. Також здійснено монтаж засобів автоматизації, прокладання та підключення силових та сигнальних кабелів. З метою забезпечення уніфікації в обслуговуванні та експлуатації система створена аналогічною попередній системі, яка успішно експлуатується на заводі з 2015 року.

Фахівцями ДП "ЦУКРОАВТОМАТ-ІНЖ" були виконані пусконалагоджувальні роботи на станціях цукрового заводу, здійснено пуски систем автоматизації та технічний супровід їх протягом виробничого сезону.