ДП "ЦУКРОАВТОМАТ-ІНЖ"

Тимашевський цукровий завод

У виробничому сезоні 2017 року на Тимашевському цукровому заводі проводився комплекс робіт із реконструкції продуктового відділення. Були поставлені, змонтовані та автоматизовані нові вакуумні апарати I-го, II-го та III-го продукту ВАЦМ-60, система перетяжок утфелю з II-го на III-й продукт, циркуляційні контури гріву продуктів (сироп, біла патока, зелена патока, загальний відтік II-го продукту) з установкою нових пластинчастих підігрівачів і плунжерних насосів. Також були автоматизовані приймальні мішалки та збірники продуктів. У короткий термін нашим підприємством було спроектовано, скомплектовано, поставлено, змонтовано на об'єкті та запущено в роботу сучасну інноваційну систему автоматизації. Вона була створена на базі контролерів Schneider Electric Modicon M340 з використанням панелей Magelis (12 шт.) і сучасних приладів вимірювання технологічних параметрів.

Система автоматизації продуктового відділення забезпечувала ефективне автоматизоване варіння утфелю I-го, II-го та III-го продукту, оптимальне управління перетяжками з апаратів, повний контроль та візуалізацію роботи з можливістю оперативного впливу на технологічний процес.

Впровадження системи автоматизації дозволило підвищити ритмічність роботи продуктового відділення, збільшити його пропускну здатність. Збільшився вихід кристалічного цукру, з'явилася можливість економії енергоносіїв, покращилась рівномірність кристалічної маси утфелю.