ДП "ЦУКРОАВТОМАТ-ІНЖ"

Наркевицький цукровий завод

У 2017 році на Наркевицькому цукровому заводі, який входить до складу компанії "Астарта", нашим підприємством було успішно впроваджено, здано в експлуатацію та виведено на проектну потужність систему автоматизації жомосушильного цеху.

У найкоротші терміни, а саме за 30 днів, були виконані роботи з постачання обладнання, монтажу електричної частини, розробки та монтажу системи АСУТП і пусконаладки. Система автоматизації та силове електроживлення включали повну схему управління: шафи управління, шафи пуску електродвигунів, пульти місцевого управління та датчики.

Для сушіння жому на Наркевицькому цукровому заводі, були використані два жомосушильні барабани фірми Buttner з виробничою потужністю кожного по 100 тонн гранульованого жому на добу, які вже експлуатувалися на Пальмірському цукровому заводі. На топки барабанів були встановлені короткофакельні газові мікродифузійні пальники МДГГ вітчизняного виробництва.

Після проведення пусконалагоджувальних робіт та отримання режимних карт було відзначено стабільну роботу пальникових пристроїв та високу якість згоряння газу. Завдяки правильно вибраній концепції, добре спроектованою та реалізованій системі автоматики всі операції з розпалювання та пуску установки, ведення сушіння, зупинки сушильного барабана здійснювалися легко та швидко, без займання пересушеного жому або отримання недосушеного жому. Сушений жом на виході з барабана був світлий та високої якості.

Обслуговували цех за зміну всього три людини. Цього вдалося досягти за рахунок того, що весь процес від початку розпалу до одержання гранул було повністю автоматизовано. Було досягнуто високих результатів з налаштування системи автоматизації - регулювання температури вихідних газів здійснювалося повністю в автоматичному режимі і при цьому вологість сухого жому була в межах 10-12%.