ДП "ЦУКРОАВТОМАТ-ІНЖ"

Канівський цукровий завод

У виробничому сезоні 2017 року на Канівському цукровому заводі проводився комплекс робіт із реконструкції продуктового відділення. Були змонтовані та автоматизовані нові вакуумні апарати 2-го та 3-го продукту, система перетяжок утфелю з 2-го на 3-й продукт, циркуляційні контури гріву продуктів (сироп, біла патока, зелена патока, загальний відтік 2-го продукту) з установкою нових плунжерних насосів, технологічна схема клерування жовтого цукру сиропом та приготування стандарт сиропу для вакуум-апаратів.

Система автоматизації клерувального відділення, яку поставило та впровадило наше підприємство, забезпечувала:



В результаті впровадження системи автоматизації з'явилася можливість брати сироп для клерування жовтого цукру в центрифугах, клерувати некондиційний цукор із подальшою фільтрацією, підвищилася ритмічність роботи продуктового відділення за рахунок підтримки стабільної щільності сиропу перед вакуум-апаратами 1-го продукту, підвищилася пропускна спроможність відділення.

Для випуску гранульованого жому в 2017 році на Канівському цукровому заводі нашим підприємством було впроваджено систему автоматизації жомових пресів глибокого віджиму Babbini (3 шт.) та нового жомосушильного цеху з одним сушильним барабаном. Поставка жомових пресів не включала систему управління обладнанням і автоматизація ділянки була реалізована нашими фахівцями на контролері Schneider Electric Modicon M340 (один контролер на три преси).

Жомосушильний барабан при постачанні комплектувався пальником SAACKE GmbH зі своєю системою управління, яка за допомогою перетворювача мережі Anybus X-gateway була інтегрована в систему автоматизації жомосушильного барабана, виконану на вищезгаданому контролері Modicon M340. Усі підготовчі операції для розпалювання пальника, керування режимом горіння в процесі сушіння жому, а також технологічні блокування реалізовані програмою контролера жомосушильної установки.

Додатково було передбачено автоматизацію потоково-транспортної системи подачі жому на преси, подачі пресованого жому на жомосушильний барабан та подачу сушеного жому на грануляцію. Система реалізована на тому самому контролері. У ній було передбачено дистанційне та місцеве управління приводами, передпускова сигналізація, сигналізація роботи приводів та система блокувань. Аналіз роботи приводів проводився як за контактами магнітних пускачів, так і датчиками імпульсів оборотів обладнання.

Роботу систем автоматизації забезпечує один оператор за зміну.Робоча станція оператора виконана на базі SCADA WinCC та укомплектована двома моніторами, що дозволяє одночасно контролювати роботу пресів та жомосушильного барабана. Оператор може змінювати завдання контурів регулювання, переводити контури в дистанційний режим керування та керувати дистанційно виконавчими механізмами. Крім того оператору надано зручний інтерфейс для аналізу роботи обладнання, розвинена система поточних технологічних та аварійних повідомлень, а також історичних діаграм.

В результаті було досягнуто наступних техніко-економічних показників роботи жомосушильного відділення: