ДП "ЦУКРОАВТОМАТ-ІНЖ"

Колпнянський цукровий комбінат

У 2013 році на Колпнянському цукровому комбінаті нашим підприємством було успішно впроваджено систему автоматизації жомосушильного цеху. У будівництво цеху було вкладено великі кошти, але в період виробничого сезону стало зрозуміло, що витрати з лишком окуплять себе найближчим часом. Нереалізований вчасно свіжий пресований жом створював багато проблем для заводу, оскільки він швидко втрачав свої споживчі якості та переводився до розряду відходів. Відповідно до природоохоронного законодавства, цукровий завод має ліміт розміщення відходів, в якому вказується кількість бурякового жому, що розміщується на спеціально відведених майданчиках тимчасового зберігання, з подальшою його утилізацією або похованням, а також заходи щодо зменшення його шкідливого впливу на довкілля. Сухий же жом у гранулах займає набагато менше місця, витрати на його транспортування приблизно в 5 разів менше ніж свіжого і зберігатися він може тривалий час не втрачаючи своїх властивостей.

Жомосушильний цех працював цілодобово, а обслуговували його в зміну всього три людини. Такої невеликої кількості персоналу було досягнуто за рахунок повної автоматизації виробничих процесів

Автоматизована система управління технологічним процесом сушіння жому призначена для підвищення техніко-економічних показників роботи жомосушильного відділення, а саме: