ДП "ЦУКРОАВТОМАТ-ІНЖ"

Колпнянський цукровий комбінат

У 2010 році на Колпнянському цукровому комбінаті нашим підприємством було впроваджено систему автоматизації збірників конденсату, одного вакуум апарату першого продукту, а також здійснено низку робіт з удосконалення та доопрацювання раніше встановлених систем автоматизації, що дозволило суттєво збільшити добову переробку буряків.

У дифузійному відділенні було проведено низку заходів, спрямованих на оптимізацію процесу бурякопереробки, таких як установка частотних перетворювачів на черпачні колеса дифузійних апаратів, використання схеми подачі жомопресової води. Це дозволило мінімізувати втрати цукру в жомі у дифузійних апаратах.

У системі автоматизації випарної станції був застосований алгоритм оптимізації проходження потоку через випарну станцію та теплової продуктивності випарної станції із заданими сухими речовинами на виході, що у поєднанні з впровадженням системи автоматизації збірників конденсату підвищило економічні показники роботи цукрового заводу. Впровадження автоматизації четвертого вакуум-апарату першого продукту дозволило збільшити продуктивність продуктового відділення та покращити ритмічність його роботи.

Комплексне використання всіх систем автоматизації дозволило покращити ритмічність переробки буряків, збільшити доброякісність продуктів, знизити втрати цукру в мелясі і відповідно підвищити вихід цукру.