ДП "ЦУКРОАВТОМАТ-ІНЖ"

Бековський цукровий завод

У 2010 році на Беківському цукровому заводі було змонтовано, запущено та здано в експлуатацію два фільтр-преси виробництва НВК "Східна Україна" для фільтрування згущеної суспензії соку 1 сатурації.

Фільтр-преси призначені для роботи в єдиному технологічному комплексі зі збірниками, насосами, частотними перетворювачами, транспортерами осаду.

Управління процесом фільтрування здійснюється системою автоматизації, розробленої ДП "ЦУКРОАВТОМАТ-ІНЖ", на базі мікроконтролера Modicon TSX Premium фірми Schneider Electric. Вона складалється із щитів управління з панелями оператора Magelis (Schneider Electric) для кожного фільтр-преса, постів місцевого управління насосами та транспортерів осаду. Кольорові панелі оператора Magelis мають сенсорний екран, що підвищує зручність та доступність управління програмою, створює хорошу візуалізацію процесу фільтрації.

Система забезпечує синхронізацію роботи фільтр-пресів, управління процесом фільтрування за заданим алгоритмом в автоматичному, напівавтоматичному (покроковому), а також у спеціальному режимі налагодження, регенерацію фільтра в автоматичному і напівавтоматичному (покроковому) режимах. Програма, що управляє фільтр-пресами, дозволяє за допомогою уставок необхідних параметрів підібрати налаштування для оптимального режиму фільтрування.

Основним результатом введення в експлуатацію фільтр-пресів стало те, що при фільтруванні суспензії соку 1 сатурації втрати цукру в осаді зменшилися в 10 разів.

Сухий осад використовувався для добрива та підлужування кислих сільськогосподарських грунтів.