ДП "ЦУКРОАВТОМАТ-ІНЖ"

Беківський цукровий завод

У 2012 році на Беківському цукровому заводі були проведені роботи з модернізації дифузійного відділення, випарної станції та вапняно-випалювальної печі з відділенням приготування вапняного молока. У дифузійному відділенні було змонтовано 3 жомові преса з лінією видалення жому, схема використання жомопресової води. На випарній станції було змінено теплову схему, змонтовано нові збірники відведення конденсату, використаний потенціал утфельних парів для підігріву дифузійного соку, що дозволило відкачувати сік з дифузії та подавати на обробку у сильні морози. У вапняно-випалювальному відділенні було змінено схему дозування вапняного каменю та палива з прив'язкою до вже існуючого бункера та скіпової доріжки. Це дозволило якісно готувати шихту.

Усі три станції були оснащені системами автоматизації розробленими ДП "ЦУКРОАВТОМАТ-ІНЖ" на базі мікроконтролерів Modicon TSX Premium фірми Schneider Electric.

В якості первинних перетворювачів були застосовані датчики тиску фірми WIKA (Німеччина), ємнісні датчики рівня фірми Endress + Hauser (Німеччина), індукційні перетворювачі витрати Siemens (Німеччина), датчики температури (Овен, Росія), тензометричні датчики на дозаторах палива та шихти фірми HBM (Німеччина). Як виконавчі механізми використовувалися запірно-регулююча арматура Bray, перетворювачі частоти Danfoss, Веспер.

Кожна з систем включає робочу станцію і щит управління, який дозволяє управляти технологічним процесом незалежно від контролера, що є одним із традиційних рішень ДП "ЦУКРОАВТОМАТ-ІНЖ". Такий підхід підвищує життєздатність системи в позаштатних ситуаціях та гнучкість в її управлінні оператором або обслуговуючим персоналом КВПіА під час налагодження, тестування та експлуатації, оскільки дає можливість безпосередньо впливати на будь-який виконавчий механізм через блок ручного управління. Центральні диспетчерські пульти (ЦДП) кожної ділянки оснащені системами промислового відеоспостереження, що дозволило операторам безпосередньо спостерігати за роботою обладнання у різних місцях.

Всі системи автоматизації були об'єднані в мережу і на сервері головного ЦДП можна спостерігати за роботою будь-якої з них. На великі екрани головного ЦДП виведено також зображення, одержувані від усіх камер відеоспостереження, встановлених біля заводу - від кагатного поля до продуктового відділення.